Soru Cevap Köşesi

Merak ettiğiniz tüm pipo ve tütünleri ile ilgili soruları sorabilirsiniz.

Sorulan soruları görebilir veya kendiniz bir soru oluşturabilirsiniz.

Blog Soru Bankasına Git

Pipo Yazıları

Bu kategori altında pipo ve aksesuarları hakkında merak edelen konular yer alır.

Özellikle yeni başlayanların merak ettikleri konalara yer verildi. Bu kategori ilerleyen zamanda gelişip içeriği dahada zenginleşecektir.

Pipo ve Aksesuarları Kategorisine Gidin

Tütün Bilgisi

Pipo tütünleri hakkında doyurucu bilgiler edinebileceğiniz zengin içerikli bir kategori olan "Tütün Bilgisi" katogorisinde bilmek isteyebileceğiniz tüm konulara ulaşabilirsiniz.

Tütünler ve çeşitleri. Tütün kesimleri gibi gaha bir çok konuyu bu kategoride bulabilirsiniz.

Tütün Bilgisi Kategorisine Gidin

Image

Pipo Tütün Yorumları

Türkiyenin dev tütün yorumu arşivini oluşturuyoruz. Sıkça kullanılan tütünler hakkında yorumları okuyabilir veya kendi yorumunuzu bize ulaştırarak sitemizde yayınlayıp diğer kullanıcıların istifadesine sunabilirsiniz. Siteye Ulaşmak İçin Tıklayınız

Pipo yapımı

Ülkemizde pipo imalatının yaygın olmamasının bir sebebi; yeterli Türkçe bilgi olmamasıdır. Aranan bilgiye rahatlıkla ulaşılamayınca girişimde yapılamıyor. İşte tamda bu noktada hizmet vermeyi hedefleyen "Pipo Yapımı" Kategorsinde pipo imalatının tüm aşamalarını bulabileceksiniz.

Hobi olarak evde veya profesyonel olarak atölyede Bir piponun nasıl yapılacağını en ince detaylarına kadar bu kategoride Türkçe olarak bulabileceksiniz.

Pipo yapımı ile ilgili konulara ulaşmak için alttaki bağlantıyı tıklanınız...

Pipo İmalatına Giriş
Birol Salman gözünden pipo yapımı:

Kaliteli içim sunan Pipolar kaliteli Briar’dan yapılmaktadır. Ancak bunun yanında Zeytin, Kiraz, Armut gibi ağaçlardan da içilebilir pipolar yapılıyor. Pipo yapımında tercih ettigim Briar Cezayir, Korsika Plato briarlarıdır. Ağızlık kısımlarında kalitesinden emin olduğum Alman akriliği kullanmayı tercih ediyorum. Yaptığım pipoları klasik el aletleri ve yardımcı makineler ile yapmaktayım.

Alışılmışın aksine dünyada ki önemli pipo yapımcıları CNC tezgahlarından faydalanırken ben el aletlerinin bana verdiği keyfi yaşamayı tercih ediyorum. Rustik çalışmalarımda kullandığım bıçakları kendim imal ediyorum. Rustik bıçaklarında olduğu gibi çoğunlukla kullandığım aletleri de kendim imal ediyor ya da değişiklik yapıp kendime uygun hale getiriyorum. ~ Birol Salman'ın web sayfası ~.

Sosyal Media Bağlantıları

2011 - Türk Pipo Kulübü | Design by WEBPORTALIM